• Jazykovo-poznávací pobyt vo Viedni - tercia B

• 19.06.2019 13:36
        • Žiaci triedy tercia B sa v dňoch 7. - 9. júna 2019 zúčastnili jazykovo-poznávacieho pobytu v hlavnom meste Rakúska, vo Viedni. Na tento pobyt sa veľmi tešili a usilovne pripravovali.

Za nádherného letného počasia spoznávali kultúrne pamätihodnosti tohto krásneho mesta, ktorého historické centrum je zapísané v svetovom kultúrnom dedičstve UNESCO.

Na nákupy sa vybrali do najväčšieho obchodného centra v Rakúsku.

Aj v sobotu ich vylákalo slniečko von a navštívili bývalú letnú rezidenciu Habsburgovcov, zámok Schönbrunn s jeho prekrásnymi zámockými záhradami a najstaršou zoologickou záhradou sveta. V podvečerných hodinách sa vybrali do zábavného parku Prater, kde navštívili Múzeum voskových figurín Madame Tussauds. Po fotení sa s celebritami sa povozili na obrom kolese Riesenrad. Unavení, ale plní nezabudnuteľných zážitkov, sa vrátili v nedeľu v popoludňajších hodinách domov.

• Jazykovo-poznávací pobyt vo Viedni - tercia A

• 19.06.2019 13:30
        • V dňoch 24. až 26. mája 2019  absolvovala tercia A jazykovo- poznávací pobyt do hlavného mesta Rakúska, Viedne. Pripravený program klapal ako hodinky od nástupu do vlaku v Poprade až po príchod domov.

• Sebastián Husár - 1.miesto v umeleckom prednese v nemeckom jazyku

• 21.05.2019 13:45
        • Dňa 15.5.2019 sa v Centre voľného času v Poprade uskutočnila súťaž v umeleckom  prednese  poézie a prózy v nemeckom jazyku pre žiakov základných škôl a osemročných gymnázií okresu Poprad Dni Friedricha Láma.
          Žiak sekundy B Sebastián Husár obsadil 1. miesto vo svojej kategórií. K víťazstvu mu srdečne blahoželáme.
          Sebastiána svoje kvality v nemeckom jazyku potvrdil už aj víťazstvom  na  Olympiáde v nemeckom jazyku na škole, v okrese Poprad a krásnym 2. miestom v krajskom kole, kde ho od 1. miesta delil len veľmi malý bodový rozdiel.
          Z jeho úspechov sa tešíme a veríme, že svoje úspechy zopakuje aj nasledujúci rok.
        • Ako sa mala TRIOLA na Grandfinále Prezentiády?

• 04.05.2019 13:47
        • Po víťazstve v regionálnom kole súťaže Prezentiáda sme si zabezpečili postup do Grandinále v Brne. Chodíme do sekundy B a náš tím TRIOLA tvoríme my - Veronika Bothová, Saška Barillová a Sima Pacigová.

• Geografická olympiáda - krajské kolo

• 30.04.2019 11:08
        • Naši žiaci sa "nestratili" a úspešne rezprezentovali samých seba i našu školu na krajskom kole geografickej olympiády.
          Martin Dudjak získal vo svojej kategórii pomyselnú striebornú medailu a Filip Špes sa vo svojej katégorii umiestnil v prvej desiatke súťažiacich žiakov.

Obom blahoželáme.