• Milý piatak, milá piatačka,

uvažuješ o štúdiu v našom 8-ročnom gymnáziu?

Milí rodičia piatakov, zvláda Vaše dieťa školu ľahko?  Zaujíma sa o cudzie jazyky? Je kreatívne a chce viac, ako mu súčasná škola ponúka? Chce sa vzdelávať v kolektíve detí, ktoré tiež chcú viac?

Možno sme pre Vaše dieťa tou správnou voľbou.

Sme dlhodobo úspešnou školou s takmer 30-ročnou tradíciou, sme súčasťou  Spojenej školy, Dominika Tatarku v Poprade spolu so  4-ročným,  5- ročným bilingválnym gymnáziom a ZŠ na Ulici mládeže.

Už od 1.ročníka poskytujeme kvalitné vzdelávanie dvoch  cudzích jazykov – nemeckého a anglického s vysokou hodinovou dotáciou týždenne. Sme jediná škola v Poprade a okolí, ktorá  poskytuje vzdelávanie v oboch jazykoch v takom rozsahu. Naše  „osemročky“, ako ich voláme, sú veľmi dobrou prípravou aj na štúdium  na slovensko - nemeckom bilingválnom gymnáziu, ktoré je jednou z organizačných zložiek našej školy.

Život žiakov v škole je veľmi pestrý. Počas školského roka organizujeme  mnoho akcií, besied, tematických exkurzií a rôzne kultúrne podujatia. Už tradične žiaci v tercii  absolvujú jazykovú exkurziu vo Viedni. Samozrejme, že sa venujú aj pohybu a športu.

Žiaci so záujmom reprezentujú školu vo vedomostných  a športových  súťažiach, kde už tradične dosahujú výborné umiestnenia v rámci okresu, kraja a Slovenska.

V popoludňajších hodinách  sa zapájajú do činnosti v rôznych záujmových krúžkoch .

Vzdelávanie žiakov 1. – 4. ročníka  osemročného gymnázia  sa realizuje na Ulici mládeže vo vynovených priestoroch, keďže budova školy prešla kompletnou rekonštrukciou. Vyššie ročníky sú umiestnené v budove na Ulici Dominika Tatarku.

Žiakom osemročného  gymnázia sa môže stať žiak 5. ročníka ZŠ, ktorý úspešne vykonal prijímacie skúšky zo slovenského jazyka a matematiky.

Ak sa rozhodnete pre našu školu, je potrebné osloviť výchovného poradcu ZŠ, ktorú momentálne Vaše dieťa navštevuje do 8. apríla, prípadne poslať elektronickú prihlášku v systéme aSc agenda. Uzávierka prihlášok je 16.apríla.

Prijímacie pohovory sa tento rok konajú v dvoch termínoch:  3. a 10. mája v budove na Ulici Dominika Tatarku. Záujemca si vyberie jeden z termínov.

Naši žiaci chcú dokázať viac a darí sa im to. Aj vďaka ich výsledkom patrí naša škola k TOP 11 gymnáziám na Slovensku.

Pozrite si, prosím, podrobnejšiu prezentáciu, v ktorej hlbšie nahliadnete do života našej školy.

Teším sa, že ste sa zúčastnili na Dni otvorených dverí, i keď tento rok veľmi netradične. Ďakujem za pozornosť .

Slovo na úvod

• Zástupca riaditeľa pre 8-ročné gymnázium
          • Mgr. Viera Selepová

Čo Vás u nás čaká