• Tematický poznávací zájazd LONDÝN - Kvarta A

• 13.09.2016 23:53
        • Začiatkom júna 2015 sa žiaci Kvarty A zúčastnili tematického poznávacieho zájazdu Greenwich – Londýn – Canterbury, aby na vlastné oči videli množstvo krásnych kultúrno-historických pamiatok, o ktorých sa učili na hodinách anglického jazyka a zažili jedinečnú atmosféru tejto multikultúrnej metropoly.
        • Najlepšie gymnázium v Prešovskom kraji

• 13.09.2016 23:52
        • Gymnázium na Ulici Dominika Tatarku v Poprade je podľa hodnotenia INEKO najlepším gymnáziom v Prešovskom kraji.

V hodnotení gymnázií na Slovensku sa naše gymnázium  v roku 2015 umiestnilo na 12. mieste. Viac na www.ineko.sk.

• Zlatého Amosa Pavla Leška prijal prezident Andrej Kiska

• 13.09.2016 23:50
        • V pondelok 11. mája prijal prezident SR Andrej Kiska ôsmich finalistov tohtoročnej ankety o najobľúbenejšieho učiteľa a učiteľku na Slovensku. Nechýbal medzi nimi náš Pavol Leško. Organizátori ankety odovzdali prezidentovi dar - obraz sovy ako symbol OZ ADEVYK, ktoré súťaž spoluorganizuje. Hlava štátu sa poďakovala víťazom jednotlivých kategórií i organizátorom súťaže, ktorá sa konala pod jej záštitou. Andrej Kiska vo svojom príhovore vyzdvihol poslanie pedagógov a zároveň vyjadril ľútosť nad tým, že povolanie učiteľa je v súčasnosti nedocenené. Zdôraznil, že tento stav sa musí zvrátiť a učitelia sa musia dostať na také miesto v spoločnosti, ktoré im prináleží. Pán prezident prisľúbil, že budúci – 10. ročník ankety môže počítať s jeho podporou.
        • Koncoročný výlet Kvinty v PRAHE

• 13.09.2016 23:48
        • Konečne nastal deň D a s odbíjaním polnoci sa na železničnej stanici začali zbierať unavené a rozospaté tváre kvinťanov.

Rozlúčili sme sa s rodičmi a nastúpili do vlaku. Väčšina z nás po chvíli zaspala a iní sa ešte rozprávali, alebo ešte čosi hrali.

Ďalšie ráno sme vystúpili v Prahe a metrom sme sa úspešne dostali až do motela. Ubytovali sme sa a pobrali sme sa objavovať mesto, v ktorom sme sa ocitli.

Metro sme však o chvíľu vymenili za “tramvaj“ a úspešne sa dostali až do Technického múzea. Dostali sme rozchod a každý sa pobral svojou cestou.

• Jazyková exkurzia vo Viedni

• 13.09.2016 23:47
        • Koncom mája a začiatkom júna 2015 sa žiaci Tercie A Tercie B zúčastnili jazykovej exkurzie vo Viedni. Presvedčili sa, že hlavné mesto Rakúska im má čo ponúknuť. Množstvo kultúrno-historických pamiatok, múzeí,  kvalitné služby a v neposlednom rade aj zábavu.